V ŻOLIBORSKI KONKURS KOŚCIUSZKOWSKI

24 III 1794 roku na Rynku Głównym w Krakowie, Tadeusz Kościuszko ogłosił akt insurekcji narodowej. 17 IV 1794 roku, na wieść o zwycięstwie pod Racławicami wybuchły walki w Warszawie. Krakowianie- w miejscu gdzie składał przysięgę Tadeusz Kościuszko wmurowali w bruk tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Kossak, Styka i Dziekoński namalowali Panoramę Racławicką, a my? Bierzemy udział w V Żoliborskim Konkursie Kościuszkowskim.

Uczniowie klasy I LO brali udział w przygotowaniu V Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego. Mimo deszczowej aury utrzymali się na swoich stanowiskach do samego końca przydzielając zadania uczniom czterech żoliborskich szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko dużą wiedzą na temat insurekcji kościuszkowskiej, ale także sprytem, wytrzymałością, talentem plastycznym oraz niezwykłą sprawnością fizyczną.

Klasie 1LO dziękujemy za wspaniałe wypełnianie obowiązków na punktach kontrolnych, a uczestnikom gratulujemy posiadania wszystkich wymienionych wyżej cech.

Do następnego roku!