VI Żoliborski Konkurs Kościuszkowski

Żoliborski Konkurs Kościuszkowski odbył się po raz szósty, a my po raz drugi mogliśmy wziąć w nim udział od strony organizacyjnej.

25 kwietnia klasa 2 LO już po raz drugi (rok wcześniej jako klasa pierwsza) spisała się i wspomagała organizatorów Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego, ustawiając się na punktach i sprawdzając, jak uczniowie pięciu żoliborskich szkół podstawowych radzą sobie z przygotowanymi na poszczególnych punktach zadaniami.

Uczestnicy rozpoczynali przy pomniku Tadeusza Kościuszki za Żelazną Bramą, gdzie czekał na nich Mateusz z ciężkim testem wiedzy i mapą kolejnych punktów, a kończyli przy Zamku Królewskim, pod którym Ignacy i Igor oceniali, w jaki sposób udało się wykonać insygnia królewskie. To jednak nie były jedyne trudne zadania na konkursowej drodze. W międzyczasie uczestnicy dostawali od Pawłów zaszyfrowaną wiadomość, Maciek, Antek (gościnnie uczeń klasy pierwszej) oraz Olek sprawdzali celność, Dominik i Marysia oczekiwali sprawności w konstruowaniu garderoby, a Bartek i Krzysztof skupili się na inteligencji uczestników. Gdy już wydawało się, że jest prawie po wszystkim, Hania i Bartek czekali z noszami, sprawdzając sprawność fizyczną uczestników.

Pogoda dopisywała, a konkurs udał się znakomicie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.