Informacja od naszego zespołu psychologiczno – pedagogicznego.

Drodzy uczniowie, drogie uczennice,

Jak już na pewno wiecie, wraz z zamknięciem szkół przechodzimy w tryb pracy zdalnej. Wasi nauczyciele i nauczycielki będą się z Wami kontaktować i przesyłać zadania do wykonania.

My – zespół psychologiczno-pedagogiczny również chcemy pozostać z Wami w kontakcie. Skontaktujemy się bezpośrednio z tymi, z którymi na co dzień mieliśmy zajęcia i zapraszamy także osoby, które zazwyczaj nie miały z nami zajęć. Znajdziecie nas na Librusie, niektórzy z Was mają nasze numery telefonów, adresy mailowe lub kontakt przez media społecznościowe. Nie obawiajcie się z tego skorzystać. Zapraszamy także Waszych rodziców.

Zachęcamy do próby zauważenia pozytywów tego czasu. Z jednej strony oczywiście wokół jest bardzo dużo lęku, niepewności i bezradności. Ale pamiętajmy, że mamy wpływ na swoją rzeczywistość. Dzięki przestrzeganiu zaleceń, możemy zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Możemy też – nawet będąc całe dnie w domu – decydować o swoim czasie. Mnóstwo platform internetowych udostępnia swoje zbiory, muzea organizują wirtualne zwiedzanie, a opery i teatry udostępniają swoje przedstawienia. Jesteśmy pewni, że część z Was wykorzysta ten czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań. Zachęcamy też do skorzystania z tego, że Wasza najbliższa rodzina jest w domu i zaangażowania się w lubiane przez Was sposoby spędzania czasu, a także w poszukanie nowych. Może w ramach przedwiosennych porządków odnajdzie się zakurzona planszówka, w którą jeszcze całkiem niedawno grywaliście? Może to będzie też moment, gdy będzie można na spokojnie porozmawiać na tematy, które dotychczas były odkładane ze względu na brak czasu czy sprzyjających okoliczności. Może to właśnie teraz?

Pozdrawiamy Was serdecznie,
Pani Tosia, Pani Magda, Pani Małgosia i Pan Staszek