Ratujemy planetę

Nowy rok zaczęliśmy od ratowania naszej pięknej (jeszcze) planety.

Trzeciego grudnia uczniowie naszego liceum mieli okazję uratować Ziemię przed nieuchronnie zbliżającą się zagładą! Wymagało to odbycia kilku rozmów z naszymi wielkimi przodkami, a było to możliwe dzięki temu, że w pobliżu naszej szkoły doszło do zderzenia czarnych dziur W wyniku wygenerowania fal grawitacyjnych nasi uczniowie mogli przenieść się w czasie i przekazać obecną wiedzę naukowcom i ważnym politykom – spotkali m.in. Erastotenesa, któremu pomogli udowodnić kulistość Ziemi, XIX-wiecznych ekofreaków, z którymi przeprowadzali doświadczenie wpływu ropy naftowej na ptaki. Odwiedzili także Demokryta i Epikura, którym pomogli dopracować teorię atomistyczną i przekonać do niej starożytnych. Udało się także zapoznać ludzkość z dobrodziejstwami elektryczności już w średniowieczu, a także uświadomić osiemnastowiecznych, Angielskich przedsiębiorców, że przemysł węglowy niesie ze sobą bardzo wiele zagrożeń. Przy okazji odkryliśmy matematykę harmonii i dowiedzieliśmy się, jak za pomocą konstrukcji geometrycznych skonstruować instrument.

Wszystkie te trudy nie poszły na marne – nasza planeta na nowo została miejscem przyjaznym do życia.