Liceum Tutorial

Liceum Tutorial

Program ten pozwala na bardzo ciekawe przejście ze szkoły podstawowej do liceum. Pozwala nabyć umiejętności, które przydadzą się podczas nauki zarówno w szkole ponadpodstawowej, jak i później – podczas studiów.

Ponadto jest to świetna okazja, aby poznać szkołę, nauczycieli w niej uczących, a także przyszłych kolegów. Dzięki zajęciom Liceum Tutorial rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie będzie stresujące, ponieważ wejdziesz już do swojej szkoły ze swoimi znajomymi.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Nie musisz również wybrać naszego liceum, aby uczestniczyć w tych zajęciach.

Zapisy do Liceum Tutorial przyjmujemy na  liceum.tutorial@gmail.com

Terminy zajęć Tutorial w roku 2021:

  • 13 marca 2021
  • 27 marca 2021
  • 10 kwietnia 2021
  • 17 kwietnia 2021
  • 22 maja 2021

Rozpoczynamy o godzinie 10:00

Co najmniej na tydzień przed terminem pierwszych zajęć poinformujemy o sposobie ich przeprowadzenia (zdalne lub stacjonarnie) – w zależności od nałożonych w danym momencie obostrzeń.

Zapraszamy

 

Poniżej przedstawiamy tematykę spotkań. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności tematów zajęć.

1. Czy język odzwierciedla nasze doświadczenia?

W jaki sposób nazywamy doświadczenia, których jeszcze nikt nie nazwał? Podczas tych zajęć nauczysz się nazywać nowe doświadczenia ? dowiesz się w jaki sposób powstają nowe nazwy w różnych dziedzinach życia. Sam je stworzysz.

2. Ujarzmianie myśli

W jaki sposób myślimy i jak można kontrolować i porządkować sobie swoje myśli.  Podczas tych zajęć nauczysz się notować w sposób kreatywny i nowoczesny. Także za pomocą aplikacji komputerowych ułatwiających kreatywne i skuteczne notowanie.

3. NTN czyli Nauka Tworzenia nauki

Czym zajmuje się nauka? Jak się ją tworzy? W jaki sposób dokonywane były sławne odkrycia?

Ty też możesz coś odkryć ? obserwując i wykonując różne eksperymenty. Zanim dowiesz się jaki proces zachodzi, sam opiszesz to, co widzisz. Zobaczysz jak wiele już potrafisz.

4. Tworzymy Historię

Historia to nie tylko zbiór dat i wydarzeń.  To nieprzerwany ciąg związków przyczynowo ? skutkowych, w którym wszyscy uczestniczymy. Tutaj nauczysz się rozumieć procesy wynikania związane z wydarzeniami historycznymi.

5. Czytamy kod Matrixa ? czyli po co jest matematyka?

Innym sposobem opisania świata są liczby. Poznaj świat za zapisany za pomocą kodów i sekwencji znaków. Poznaj zależności i zrozum je. Matematyka jest ciekawa i wbrew pozorom łatwa. Zwłaszcza tutaj.